Minden, ami napenergia!
Műszaki adatok:Álló elhelyezésűkülső megjelenés: RAL 9006 színTérfogat 200 LMéret: 1340 x 560 mmMinimális beépítési helyigény 1460 mmTartály ZománcozottNévleges nyomás a tartályban 10 barSzigetelés: 50 mmFelfűtési idő 15°C – 60°C S1 percFelfűtési idő 15°C – 60°C S2 percHőcserélő felület S1 0.9 m2Hőcserélő felület S2 0.6 m2Hőcserélő teljesítmény S1Hőcserélő teljesítmény S2Energiafelvétel folyamatos üzemben 60-80 °C S1 29 kWEnergiafelvétel folyamatos üzemben 60-80 °C S2 18 kWMaximális üzemi hőmérséklet 95 °CNettó tömeg 82 kgNévleges nyomás a hőcserélőben 16 barBeüzemelés FüggőlegesTermosztát beépítés előkészítésFűtőbetét beépítés előkészítés
Jellemzők :- Exkluzív design- Nagy mennyiségű meleg víz- Nagy magnéziumanód- Nagy hatékonyságú vastag poliuretán szigetelés- 8 bar-os biztonsági nyomásszelep- A legszigorúbb követelmények szerint tesztelt termék- 16 bar-on tesztelt titán-kerámia borítású belső tartály
Előnyei:
Hatékonyság: Az álló két hőcserélős HMV tárolók hatékonyabbak lehetnek, mint a hagyományos elektromos bojlerek, mivel a hőt közvetlenül a fűtőrendszerből vagy napkollektorokból kapják, ami kevesebb energiafelhasználást eredményezhet.
Tartósság: Az acélból vagy rozsdamentes acélból készült vagy zománcozott tartályok tartósak és ellenállók a korróziónak, így hosszú élettartamot biztosítanak.
Környezetbarát: Az indirekt bojlerek használata csökkentheti a környezetre gyakorolt hatást, mivel kevesebb energiát és üvegházhatású gázt termelhetnek, mint az elektromos bojlerek.
Kombinálhatóság: Ezek a tárolók könnyen kombinálhatók más fűtési rendszerekkel, például napkollektorokkal vagy napenergia-hasznosító rendszerekkel.
Mielőtt beszerelnél egy ilyen tárolót, mindig érdemes konzultálni egy szakemberrel, hogy meghatározzátok az igényeidnek és otthonodnak legmegfelelőbb típust és méretet. Az indirekt bojler optimális működéséhez fontos a helyes méretezés és telepítés.
Az álló két hőcserélős HMV tárolók, más néven indirekt bojlerek, olyan melegvíztárolók, amelyek rendszeresen használt hőforrásról kapják a hőt, általában egy fűtőrendszerből vagy napkollektorokból.
Működésük:
Hőcserélők - Az álló két hőcserélős HMV tárolókban található két hőcserélő. Az egyik hőcserélő kapcsolódik a külső fűtőrendszerhez vagy napkollektorokhoz, és a hőt továbbítja a tárolóban lévő vízhez. A másik hőcserélő pedig az otthoni melegvíz rendszerhez kapcsolódik.
Szigetelés - Fontos szerepe van a hőszigetelésnek, mivel segít csökkenteni a hőveszteséget és megtartani a tárolt víz hőmérsékletét.
Általános adatok: